SIOSTRY KAPUCYNKI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

Jesteśmy kapucynkami – siostrami zakonnymi. Tworzymy domy dla dzieci,
których z różnych powodów, im zabrakło.

Jesteśmy siostrami kapucynkami.

Trzy słowa, które nas charakteryzują?

radość

kawa

dzieci.

Co je łączy? DOM

Jesteśmy siostrami zakonnymi:
uśmiechnięta twarz podkreślona białym kołnierzykiem na brązowym habicie…
TO MY! 🙂

Siostry, które tworzą domy dla dzieci i młodzieży, których z różnych względów im zabrakło. W Polsce stworzyłyśmy już trzy takie domy.

Dla nas DOM to nie tylko mieszkanie z dziećmi pod jednym dachem, to wspólne posiłki, wyjazdy, zabawy, spacery, czy po prostu poleżenie na hamaku, to tworzenie z nimi relacji, często na całe życie.

Nasza radość to opieka nad dziećmi, spędzanie z nimi czasu, patrzenie jak wzrastają, jak się zmieniają, towarzyszenie im w przeżywaniu życia, zdobywaniu nowych umiejętności i odkrywaniu tych, które jeszcze w nich nie odkryte!

My siostry kapucynki codziennie modlimy się za nasze dzieci. Te, które z nami mieszkają, mieszkały i będą mieszkać. Każde dziecko to dla nas DAR, bo to nie my je wybieramy, to Bóg nam je daje! My je przyjmujemy.

Wspólnie z nimi uczymy się miłości i jej okazywania, rozmów i milczenia, obowiązków i wspólnych szaleństw – czyli wszystkiego co składa się na DOM.

 

Ale co z tą kawą spytacie? 😀

Jest ona ważna, bo sięga naszych włoskich korzeni… W naszych DOMACH wystarczy wstawić kafetierę i poczekać kilka minut…by rozchodzący się zapach włoskiej kawy przywabił siostry do kuchni. To miejsce spontanicznych spotkań, siostrzanych, radosnych, rodzinnych. Wystarczy jedno słowo: kawa, a filiżanki lądują na stole, obok ciasteczka z pudełka z górnej szafki.

Dzwonek do drzwi. Mama i tato wpadli przejazdem, dzieci przyszły na drugie śniadanie… słychać tylko śmiech, gwar rozmów, stuk łyżeczek w filiżankach… wtedy już nie zapach kawy rozchodzi się po całym domu, ale zapach miłości.

Kawa jest ważna, ale nie dla niej samej. Ona jest po prostu okazją do spotkań, rozmów, podzielenia się zmęczeniem, trudem, zaczerpnięciem radości…

Przy kawie działa Bóg.