Budujemy dom dla dzieciaków!

Jesteśmy kapucynkami, siostrami zakonnymi i wśród lasów i wąwozów budujemy DOM. Taki, który jest zdecydowanie za duży na potrzeby kilku sióstr kapucynek. To dobrze, że jest za duży, bo ten dom nie powstaje dla nas. Powstaje dla DZIECIAKÓW!

W Wąwolnicy, koło Lublina, wśród lasów i wąwozów powstaje Dom. Ten dom nie powstaje dla nas, tylko dla Dzieciaków, które spędzą tutaj kilka czy kilkanaście lat swojego życia, skąd wyjdą samodzielne w dorosłość. Nasz Dom jest również miejscem opieki dla dzieci, których rodzice potrzebują podnieść się z problemów, aby na nowo wejść w rolę rodzica. Jest przystankiem dla maluszków, które potrzebują, żeby je pokochać i uzdolnić do miłości, tak by znalazły miłość w ramionach nowych, adopcyjnych lub zastępczych rodziców.

Dom w Wąwolnicy będzie większy, niż wszystkie inne. Ponieważ to tutaj, wśród lessowych wąwozów, oprócz Domu dla Dzieciaków, powstanie także nasze Centrum Wsparcia Rodziny. To przestrzeń, gdzie będą mogły się spotykać dzieci z wszystkich naszych Domów, tu będą przyjeżdżały nasze usamodzielnione wychowanki ze swoimi rodzinami, tu stworzymy także punkt konsultacji dla rodzin, które w spokoju potrzebują ponownie nazwać i uporządkować swoje emocje i relacje. To także miejsce na dni skupienia i rekolekcje w małym gronie.

Ten Dom powstaje od dawna – dzięki wsparciu dobrych ludzi, otrzymałyśmy teren, projekt, a od 2006 roku trwa budowa, którą realizujemy małymi etapami. Etapami – przeznaczając na to środki zarówno z naszej pracy, jak i z kwest, na które zostałyśmy przyjęte, dzięki życzliwości proboszczów wielu parafii.

Ośmielamy się otworzyć tę akcję zbiórkową, bo wiemy, że są dzieci, które potrzebują tego Domu. I nie możemy pozwolić, żeby one czekały dłużej, niż jest to konieczne.

Wyzwanie!

A jest już tak blisko, bo dom z zewnątrz jest już gotowy, zostały do wykonania prace wykończeniowe. Dzięki hojności Darczyńców z I i II etapu trwają prace przy instalacjach przeciwpożarowych, są w przygotowaniu tynki i wentylacja. Wykańczamy także trzy wiatrołapy, szykujemy całą elektronikę, układamy kostkę i umacniamy skarpy. Zamówiłyśmy też windę. Dzięki temu, spełniamy już dużą część wymagań koniecznych, by Dom dla Dzieciaków zabrzmiał ich codziennym tupotem.

Przed nami trzeci etap prac wykończeniowych. Czyli hydranty, wentylatornie, reszta kostki, wyposażenie pralni i suszarni, drzwi przeciwpożarowe, reszta zabezpieczeń przeciwpożarowych. I jak to zrobimy – będziemy mogły zaprosić Dzieciaki, oczywiście po umeblowaniu ich pokojów. Koszt III etapu to 315.000 zł.

A później zajmiemy się resztą, bo całość prac związanych z finalnym wykończeniem Domu i stworzeniem Centrum Wsparcia Rodziny to, jak pamiętacie, 4 miliony złotych, stąd przed nami wielkie wyzwanie. Wiemy, że to miejsce nie jest dla nas, tylko dla Dzieciaków, które tu będą żyć, uczyć się i szykować do wejścia w dorosłość.

Dlatego ośmielamy się prosić Cię o wsparcie Domu dla Dzieciaków. Nie dla nas, tylko dla dzieci, by nasz dom stał się miejscem, które tętni życiem.

 

Do tej pory dzięki Darczyńcom zebraliśmy już 266821.2 zł z 315000 zł
85%

Dołącz do darczyńców!

Wypełnij formularz lub skorzystaj z tradycyjnego przelewu

Tradycyjny przelew:

Adres:
Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Kapucynek NSJ
Mareczki 7
24-160 Wąwolnica

TYTUŁ WPŁATY: Darowizna – Dom dla Dzieciaków

NUMER KONTA: 55 1240 2412 1111 0010 9875 1007

PRZELEW ZAGRANICZNY (KONTO W ZŁOTÓWKACH):

SWIFT: PKOPPLPW
IBAN: PL
NR KONTA: 55 1240 2412 1111 0010 9875 1007

PRZELEW ZAGRANICZNY (KONTO W EURO):

SWIFT: PKOPPLPW
IBAN: PL
NR KONTA: 34 1240 2412 1978 0010 9875 0909

Aktualności

Dobroć serc do nas przyjechała!

Dobroć serc do nas przyjechała!

Takiego dużego auta to jeszcze u nas nie było! Duży, bo wypełniony miłością, dobrym sercem i wdzięcznością. Firma Siniat przekazała na naszą budowę...

Nowy image Domu!

Nowy image Domu!

Z radością dzielimy się z Wami nowymi wieściami! Oto na naszych schodach i tarasie pojawiły się barierki. Bezpieczeństwo dzieciaków, które tu...


.